To wspaniałe zioło jakim zdaje się być Kolendra jest szeroko stosowanym we wszystkich kuchniach na całym świecie. Korzyści z kolendry związane ze zdrowiem znane były już w czasach Hipokratesa, który opowiadał się za jej zastosowaniem do celów leczniczych. Nie wszyscy wiedzą, że kolendra ma reputację jednego z najmocniej detoksykujących ziół na świecie.
Dlaczego kolendra jest tak zdrowa?
To niedoceniane zioło wyglądem przypominające nieco natkę pietruszki, o bogatym intensywnym aromacie to prawdziwa skarbnica przeciwutleniaczy, witamin i innych substancji aktywnych zbawiennych dla naszego zdrowia.
Znajdziemy w niej między innymi witaminę A, witaminę B2, witaminę B3, witaminę C, witaminę K, beta-kartoten, foliany, wapń, magnez, potas, żelazo, mangan oraz lecznicze olejki eteryczne.
Kolendra jest tak cenna dla naszego zdrowia, ponieważ jej regularne spożywanie szybko wyrównuje wiele braków witaminowo-mineralnych w organizmie, usprawniania działanie nerek oraz wątroby i oczyszcza cały organizm z nagromadzonych często przez lata substancji szkodliwych.
Lecznicze właściwości kolendry
Czy wiesz, że kolendra jest silnym ziołem detoksykującym?
Że może pomóc w ustabilizowaniu poziomu cukru we krwi, zwalczaniu infekcji, ochronie serca, zmniejszeniu lęku i zasypianiu?
Że działa antybakteryjnie, leczy zarówno ostre, jak i przewlekłe stany zapalne, pomaga przy opuchliźnie, działa wykrztuśnie pomagając przy infekcjach górnych dróg oddechowych?
Że jest również korzystna dla osób cierpiących na astmę, pomaga przy wzdęciach i nudnościach, wspomaga pracę wątroby i nerek oraz harmonizuje gospodarkę hormonalną organizmu – jej spożywanie jest bardzo korzystne zarówno w wieku reprodukcyjnym, bo reguluje bolesne i nieregularne miesiączki, jak i łagodzi objawy menopauzy?
Kolendra również jako silny antyoksydant odmładza, poprawia stan skóry i włosów, a także chroni oczy przed szkodliwym działaniem promieniowania UV.
Dane dotyczące wpływu kolendry na rozwój raka są ograniczone. Jednak, w badaniu z 2019 r. naukowcy odkryli, że zioło to zmniejsza ekspresję określonych genów w komórkach nowotworowych raka prostaty.
W ten sposób komórki raka prostaty stały się mniej inwazyjne, wykazywały cechy, które oznaczały, że nie rozprzestrzeniają się tak szybko i nie wykazują tylu oznak grupowania się w koloniach.
To tylko kilka korzyści, w które obfituje kolendra.
Jednak nie można zapominać o naturalnych zdolnościach chelatujących kolendry, czyli, innymi słowy, na jej zdolności do usuwania metali ciężkich z naszych tkanek.
Najmocniejsza jest detoksykacja
Każdego dnia jesteśmy narażeni na szkodliwe działanie toksycznych substancji pochodzących z zanieczyszczeń środowiskowych.
Najgroźniejsze z nich to metale ciężkie, które gromadząc się w naszym organizmie, mogą doprowadzić do rozwinięcia się wiele groźnych chorób.
Nie zdajemy sobie sprawy, że silnie trująca rtęć jest obecna w żywności przykładowo w rybach takich jak tuńczyk czy miecznik, a toksyczne aluminium znajdziemy we wszechobecnej folii aluminiowej, puszkach, w lekach, kosmetykach (antyperspiranty).
Naukowcy w zatruciu aluminium upatrują przyczynę takich poważnych chorób jak autyzm, choroba Alzheimera i choroba Parkinsona.
Jesteśmy również narażeni na działanie ołowiu z komunikacyjnych i przemysłowych zanieczyszczeń powietrza oraz miedzi i niklu, które często trafiają do żywności i wody z sieci wodociągowej.
Z pomocą przychodzi nam kolendra, która potrafi wychwytywać i eliminować z naszego organizmu substancje toksyczne z organizmu, w tym właśnie metale ciężkie.
Mało kto wie, że ziele kolendry to jedna z najsilniej działających detoksykujących substancji naturalnych na świecie.
Ma również właściwości antybakteryjne, przeciwzapalne i przeciwgrzybiczne. Warto więc na stałe włączyć natkę kolendry lub jej nasiona do naszej diety. Kolendrę mogą spożywać także dzieci, osoby starsze i kobiety w ciąży.
Jej systematyczne spożywanie przyniesie nam wymierne korzyści zdrowotne.
Jeżeli szukacie sprawdzonej Kolendry w przystępnej cenie, zapraszamy do oferty – KLIKNIJ TUTAJ.
Źródło: YT, OdkrywamyZakryte.com
You must be logged in to post a comment.